کتاب زندگینامه ایلان ماسک

دانلود

ایلان ماسک هنوز کمتر از ۵۰ سال سن دارد، در حالیکه به یکی از تاثیرگذارترین افراد در جهان شهرت یافته است. زندگی ایلان ماسک ارتباط چندانی با اینترنت اشیاء ندارد؛ مگر اینکه بگوییم محصولات تسلا موتورز یعنی خودروهای برقی تسلا، به دلیل اینکه در زمره ماشین‌های متصل شناخته می‌شوند پس به نوعی در دسته محصولات اینترنت اشیاء قرار می‌گیرند.

نام وی با کمپانی‌های Paypal، تسلا موتورز، Hyperloop و در حال حاضر هم با Space X قرین است. وی به دنبال ایجاد ترانزیت بین زمین و فضا است.

غرض از انتشار این مطلب کند و کاو در روحیه جسورانه وی است. این ویژگی ایلان می‌تواند نگاه مثبتی در افرادی که به دنبال ایجاد تغییر و کارآفرینی متهورانه در محیط و آینده خود هستند، به همراه داشته باشد.

eloninfograph

ایلان ماسک به دنبال ایجاد تغییر در زندگی مردم مبتنی بر فناوری است. به دنبال تغییراتی که جنس آن با عملکرد سایر کارآفرینان سیلیکون ولی و … متفاوت است. وی به دنبال تقلید نیست، می‌خواهد متمایز خلق کند و پیشرو باشد!

لازم است اشاره شود که برای پیشرو بود فقط یک مسیر مانند مسیری که ماسک در پیش گرفته وجود ندارد. راه‌های متعددی وجود دارد که حتی کارآفرینان ایرانی نیز می‌توانند-با وجود تمام محدودیت‌ها و عدم آمادگی زیرساخت‌ها در ایران- به این هدف پیشرو بودن دست یابند. اثبات این مدعا دور از ذهن نیست، چرا که نمونه‌های بارز آن حتی در حوزه اینترنت اشیاء هم در ایران موجود است. در مطالب بعدی به معرفی یکی از این شرکت‌های ایرانی خواهیم پرداخت.

در ادامه بخوانید:  کارگاه اینترنت اشیاء-جلسه اول

ترجمه فارسی کتاب زندگینامه ایلان ماسک را در ادامه دریافت کنید.

دانلود “زندگینامه ایلان ماسک” ElonMusk-iotblog_ir.pdf – Downloaded 1132 times – 3 MB

همچنین فایل کتاب صوتی ایلان ماسک از طریق این لینک در دسترس است.

2 دیدگاه :

پاسخ دهید