سیم کارت غیر قابل تعویض شرکت Soft Bank

اخبار,فناوری

غول مخابراتی ژاپنی SoftBank به تازگی خبر از ساخت پلتفرمی برای سیم کارت های غیرقابل تعویض داده تا صنعت اینترنت اشیا را قدرتمند تر کند.

در سال های اخیر تکنولوژی به سمت سیم کارت های غیرقابل تعویض در حال حرکت است، به طوری که اولین دیوایس رسمی مبتنی بر این سیم کارت ها توسط سامسونگ به تازگی در حال عرضه است: ساعت هوشمند Gear S2

این سیم کارت که با نام هایی از قبیل سیم کارت مجازی (Virtual SIM) یا سیم کارت ثابت (Embedded Sim یا eSIM) شناخته شده است.

 

تفاوت eSIM با سیمکارت های کنونی چیست؟ در سیمکارت های عادی، کاربران اگر بخواهند سرویس دهنده را عوض کنند، مجبورند سیم کارت را به صورت فیزیکی تعویض کنند. اما eSIM ها نیازی به تعویض ندارند؛ بلکه می توان با برنامه ریزی از راه دور، سرویس دهنده سیم کارت را تغییر داد.

همچنین eSIM ها تا ۹۰ درصد فضای کمتری نسبت به سیمکارت های قدیمی اشغال می کنند، که به معنی ایجاد فضای بیشتر برای باتری های بزرگ تر یا کوچک کردن اندازه دیوایس است. این سیم کارت ها گزینه اتصال بیش از یک دیوایس به یک اشتراک شبکه را دارند: مثلا موبایل هوشمند، تبلت، ساعت هوشمند و خودروی متصل همگی می توانند به یک شماره تلفن و یک سرویس اشتراک مخابراتی متصل شوند.

در ادامه بخوانید:  روزی می‌رسد که اپراتورها استارترکیت می‌فروشند

 

از اولین کمپانی هایی که برای مدتی روی این نوع سیم کارت ها کار کرده است می توان به Apple اشاره کرد که این تکنولوژی را در قالب سیمکارت Apple SIM در برخی iPad ها قرار داده است. تفاوت این سیمکارت ها با eSIM در قابلیت تعویض آن هاست.

ورود کمپانی softBank به حوزه eSIM تعجب بر انگیز نیست، زیرا این کمپانی ربات های متصل می فروشد و در حال تلاش برای ورود به بازار خودرو های خودران است. همه این دیوایس ها اتصال به اینترنت و نوعی سیمکارت را نیاز دارند.

انتظار می رود پلتفرم eSIM کمپانی SoftBank امسال آغاز به کار کند. این نوع سیمکارت ها یکی از راهکار های ارتباطی جدید برای محصولات مبتنی بر M2M و اینترنت اشیاء به شمار می رود.

 

منبع: softbank.jp

آرمان حقانی فر

دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی برق- الکترونیک. علاقمند به معماری کامپیوتر، سیستم های دیجیتال، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی. مترجم و خبر نویس.

More Posts

Follow Me:
LinkedIn

پاسخ دهید