مقایسه چهار کلیدواژه اینترنت اشیا

یادداشت

کلیدواژه اینترنت اشیاء با معادلهای مختلفی توسط ایرانیها در گوگل سرچ میشه. مواردی مانند IoT، اینترنت اشیا، Internet of Things جزء رایجترین هستند. کلید واژه معادلی هم که توسط فرهنگستان خلق شده تحت عنوان اینترنت چیزها که علیرغم تلاش برخی از بازیگران فناوری هنوز موفق به جا انداختن این معادل در بین کاربران نشده اند.

در ادامه با آیوتی بلاگ همراه شوید تا مقایسه‌ای داشته باشیم بین انواع این کلیدواژه ها که توسط کاربران ایرانی در گوگل سرچ شدن.

در نمودار زیر روند استفاده از چهار کلیدواژه معادل اینترنت اشیا در گوگل دیده می شود. طبق نمودار کاربران ایرانی از اواسط سال ۲۰۱۴ به اینترنت اشیاء توجه کرده‌اند. همچنین مشاهده می‌شود که عبارات IoT و Internet of Things بیشتر از معادل فارسی آن سرچ شده است. دلیل عمده آن عدم وجود محتوای کافی به زبان فارسی است و این یک امر بدیهی است.

کمترین توجه به عبارت “اینترنت چیزها” است. در نمونه آماری ۱۰۰ مورد سرچ، مشاهده می شود که ۰ مورد از اینترنت چیزها استفاده شده است و در پایین ترین نقطه نمودار قرار دارد.

در ادامه بخوانید:  خداحافظی با راننده و رانندگی

نمودار پایین داینامیک است و میتوانید با گرفتن ماوس روی نقاط مختلف آمار را با دقت بیشتر دنبال کنید (ممکن است لود شدن نمودار قدری با تاخیر انجام شود، شکیبا باشید).

منبع: گوگل ترند

پاسخ دهید