نحوه تعامل با سرمایه‌گذار اینترنت اشیاء

iotstars,دانلود

ارائه محصول برای جذب سرمایه و تعامل با سرمایه‌گذار اینترنت اشیاء ، صرفا محدود به یک رویداد نیست … بلکه یک فرآیند بوده و نیازمند کسب مهارت، تجربه و تمرین است. در واقع جذب سرمایه، یک هنر است که متناسب با جو حاکم بر طرفین مذاکره از سادگی یا پیچیدگی خاصی برخوردار است.

  • این مطلب با هدف راهنمایی تیم‌های استارتاپی متقاضی ارائه (پیچ) به سرمایه‌گذار در رویداد آیوتی استارز تنظیم شده است. موارد ارائه شده صرفا به منزله پیشنهاد است و به هیچ وجه عمل به آن الزام آور نبوده و یا امتیاز خاصی برای آن در نظر گرفته نخواهد شد.

اگرچه فنون ارائه به سرمایه‌گذار را نمی‌توان در یک پست، یک جلسه و یا در کل از طریق آموزش به مخاطب انتقال داد، اما در حد یادگیری و اسکن سریع می‌توان برخی از منابع و مراجع معتبر در این زمینه را مورد بررسی قرارداد. در این مطلب سه مورد از اسناد مرجع به ترتیب اولویت آمده و در انتها یک کلیپ توصیه شده برای جذب سرمایه استارتاپ اینترنت اشیاء معرفی گردیده است.

  • فایل اول یک پاورپوینت است که بعنوان گاید لاین (راهنما) برای تنظیم ارائه به سرمایه‌گذار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فایل بیش از ۴۵۰ هزار بار در صفحه اسلایدشیر دانلود شده است. این پاورپوینت را از لینک زیر دریافت کنید.

دانلود “راهنمای ارائه به سرمایه گذار” the-best-startup-pitchdeck-how-to-present-to-angels-vcs-iotstars.pdf – Downloaded 172 times – 1 MB

  • فایل دوم در خصوص ارائه استارتاپ Buffer برای جذب سرمایه Seed است. این ارائه بعنوان نمونه حرفه‌ای برای الگوبرداری معرفی می‌شود. پاورپوینت بافر دارای ۱۳ اسلاید است و تا کنون بیش از ۱٫۷ میلیون بار از اسلاید شیر دانلود شده است.

دانلود “ارائه بافر به سرمایه‌گذار” buffer-seed-round-deck-iotstars.pdf – Downloaded 243 times – 6 MB

در ادامه بخوانید:  دیتابیس 99 استارتاپ اینترنت اشیاء

  • کتاب Venture Deals اثر براد فِلد یکی از مراجع اصلی برای یادگیری ادبیات و نحوه تعامل با سرمایه‌گذار و جذب سرمایه است. این کتاب را دانلود کنید.

دانلود “کتاب Venture Deals فِلد” Venture-Deals-Be-Smarter-Than-Your-Lawyer-and-VCs.pdf – Downloaded 177 times – 4 MB

جک مسترز بنیان گذار شرکت Enmetric Systems در این ویدئوی ۴ دقیقه ای به معرفی محصول خود پرداخته است. نکته قابل توجه این است که این ارائه توسط فوربز بعنوان یکی از نمونه های حرفه ای که اصول ارائه را رعایت کرده، معرفی شده است. از قضا این ارائه در رابطه با معرفی یک محصول اینترنت اشیاء است. دیدن این ویدئو کمک شایانی برای متقاضیان شرکت در رویداد ارائه استارتاپی IOT STARS خواهد بود.


مطالب مرتبط:

  1. ارائه ۲۰ استارتاپ اینترنت اشیاء و سخت افزار
  2. کدام مهمتر است؟ آردوینو یا استارتاپ ناب
  3. شرایط موفقیت استارتاپ اینترنت اشیاء
  4. چرا استارتاپ اینترنت اشیاء من شکست خورد (بخش۱)؟
  5. چرا استارتاپ اینترنت اشیاء من شکست خورد (بخش ۲)؟
  6. راهنمای طراحی ایده برای IOTCUP

پاسخ دهید