همکاری مشترک ریموت‌لاک با ایر‌بی‌اَندبی

کاربردها

شاید در نگاه اول ساخت یک قفل هوشمند متصل به اینترنت جذاب به نظر برسه. اما نکته اینجاست که بعد از اتمام پروژه ساخت قفل و هیجانات ناشی از آن تازه میرسیم به اول خط که چطور می‌توان یک محصول چند صد دلاری را در بازار فروخت؟

ریموت لاک از سال ۲۰۰۴ در زمینه ساخت قفل هوشمند آغاز به کار کرد و تا امروز حداکثر یک میلیون دلار جذب سرمایه کرده است. این مبلغ برای یک استارتاپ سخت افزاری بین المللی در مدت ۱۳ سال ارزش چشم گیری به حساب نمیاد. نقطه ضعف ریموت لاک در بیزینس مدل آن بوده که به روش سنتی طراحی شده و تا چندی پیش فقط بدنبال فروش سخت افزار بوده. از اینرو سهم بازار کوچکی داشته و این اتفاق برای سرمایه گذار یعنی عدم جذابیت و در نتیجه عدم سرمایه گذاری!

اخیرا این شرکت با همکاری یکی از بزرگترین شرکت‌های گردشگری جهان (Airbnb) نوآوری خاصی در مدل کسب و کار خود به کار بسته. قفل‌های چند صد دلاری ریموت‌لاک از طریق ایربی‌اند‌بی به عوامل زنجیره تامین این شرکت گردشگری (یعنی افرادی که خانه های خود را به گردشگران اجاره می‌دهند) فروخته می‌شود. مزیت ویژه‌ای که این قفل برای اجاره‌دهندگان خانه دارد این است که بدون نیاز به مراجعه حضوری و از راه دور می‌توانند برای مدت مشخصی (مانند یک شبانه روز) خانه خود را به گردشگران اجاره دهند.

مشتریان ایر‌بی‌اندبی یعنی گردشگران در نقاط مختلف جهان (بیش از ۵۰ کشور) می‌توانند از طریق حساب کاربری خود نزد این شرکت، خانه مورد نظر در نقطه‌ای خاص برای اجاره رزو کنند. گردشگران بواسطه این قفل هوشمند بدون نیاز به مراجعه به شخص مالک و یا بدون نیاز به مراجعه به نماینده ایر‌بی‌اندبی، می‌توانند به خانه رزرو شده مراجعه کرده و با پسوورد دریافتی قفل هوشمند را باز کرده و در خانه اقامت کنند.

در ادامه بخوانید:  جذب سرمایه 12 میلیون دلاری توسط لایم‌بایک

ایربی‌اند‌بی به کمک پلتفرم ابری مدیریت قفل هوشمند، از راه دور خانه اجاره‌ای را برای مدت مشخص در اختیار گردشگر قرار می‌دهد و پس از اتمام دوره پسوورد قفل را غیر فعال کرده و پس از کسر هزینه اجاره از حساب کاربری گردشگر، مبلغ ودیعه را به وی مسترد می‌کند.

حاصل این نوآوری در مدل کسب و کار برای ایربی‌اندبی، افزایش تعداد اجاره دهندگان خانه شخصی و در نتیجه افزایش توان پاسخ به تقاضای گردشگران بوده است.

در این مورد دیده می‌شود که فروش یک محصول سخت‌افزاری از طریق ابتکار در مدل کسب و کار می‌توان به نحو چشم‌گیری جهش کند. در مطالب پیشین نیز نمونه‌های دیگری از ترکیب مدل فروش سرویس و محصول سخت‌افزاری گفته شده بود که بعنوان مثال می‌توان به سرویس دوچرخه اجاره‌ای و یا محصول قفل دوچرخه اشاره کرد.

منبع: ریموت‌لاک

پاسخ دهید