کدام مهمتر است آردوینو یا استارتاپ ناب؟

آموزش,استارتاپ,ویدئو,ویژه IOT CUP

روی جلد این کتاب قبل از عنوان اصلی آمده است:

قبل از آنکه آردوینو خود را بیرون بکشی این کتاب را بخوان

جمله فوق توسط اریک ریز مبدع متد Lean Startup (استارتاپ ناب) تحریر شده است. از اینرو مصمم شدیم تا به دنبال مباحث کارگاه اول از سری رویدادهای مقدماتی IOT CUP در این پست بیش از پیش به اهمیت توجه به ابعاد کسب و کاری استارتاپ IoT و همچنین ضرورت تمرکز تیمهای رویداد IOT CUP به این مهم تاکید نماییم.

برخی از مطالب پشت جلد کتاب:

این کتاب به دو گروه از افراد توصیه می شود، کسانی که برای اولین بار قصد کارآفرینی مبتنی بر محصول سخت افزاری را دارند و همچنین افرادی که در این زمینه حرفه ای هستند. محتوای این کتاب شامل نقشه راه خلق ایده تا توسعه کسب و کار، رشد و نگهداشت و پایداری آن است.

از جمله مباحث تاکید شده در آن، متد Lean Startup (نوپای ناب/استارتاپ ناب) است و در آن نمونه های تجربی (Case study) متعددی از استارتاپها و محصولات مرتبط به کار رفته است.

کتاب The Hardware Startup نتیجه تجارب ۳تن از اهالی استارتاپی است که با سختی های فرآیند (تاسیس، رشد و پایداری) یک کسب و کار نوپا مبتنی بر محصول سخت افزاری دست و پنجه نرم کرده اند. این کتاب در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است. در این کلیپ با ۲نفر از نویسندگان آن مصاحبه شده است. با توجه به سهم جدی IoT در بازار استارتاپ سخت افزاری، خواندن این کتاب به علاقمندان کارآفرینی در حوزه IoT توصیه می شود. نسخه الکترونیک آن در کارگاه دوم IoT به شرکت کنندگان ارائه می شود.

در ادامه بخوانید:  سوالات متداول مرتبط با مسابقه IOT CUP

گزارش کارگاه اول تحت عنوان “استارتاپ ناب اینترنت اشیاء” در پستهای بعدی منتشر می گردد.


#امروز_سرمایه‌گزاری_کنید

LinkedinHeadergi

نسل جدید استارتاپها از محیط وب و اپ به دنیای اینترنت اشیاء مهاجرت می کنند!

پاسخ دهید