دیتابیس ۹۹ استارتاپ اینترنت اشیاء

در این دیتابیس اطلاعات مربوط به ۹۹ استارتاپ اینترنت اشیاء توسط Startup IoT گردآوری شده است. این اطلاعات شامل عنوان شرکت، وبسایت، حوزه صنعت، محصول، مقدار سرمایه جذب شده، استیج، اولین سرمایه جذب شده، اسم و پروفایل لینکدین بنیان‌گذار/مدیرعامل شرکت است.

در این سند سعی شده است نمونه‌های موفق استارتاپی در صنایع مختلف که برخی از آنها بیش از ۱۵ سال تاسیس شده‌اند و پس از طی چرخه بلوغ خود در بورس پذیره‌نویسی و به یک شرکت بالغ تبدیل شده‌اند، معرفی گردد. همچنین نمونه‌هایی آورده شده است که کمتر از ۵ سال تاسیس شده و در این مدت توانسته‌اند به رشد سریع برسند.

بعنوان مثال پارتیکل (پلتفرم و استارترکیت اینترنت اشیاء) بدون جذب سرمایه اولیه و با مبلغ ۲۵هزار دلار (به تعبیر عامیانه با دست خالی) در سال ۲۰۱۱ کار خود را آغاز کرد و تا کنون ۱۵ میلیون دلار جذب کرده است. آخرین سرمایه‌پذیری پارتیکل (این استارتاپ سه نفره) در روزهای پایانی ۲۰۱۶ به مبلغ ۱۰ میلیون دلار اتفاق افتاده است.

نمونه دیگر در حوزه ماشین متصل است. یک استارتاپ در سال ۲۰۱۱ با یک گجت ساده و پلتفرم ماشین متصل توانسته به بازار مخوف “بیمه خودرو” ورود کند. این استارتاپ علیرغم کم هزینه بودن توسعه سازمان و شرکت خود، به دلیل جذابیت بالای بازارش توانسته تا سال ۲۰۱۶ سرمایه‌ای بالغ بر ۲۰۵ میلیون دلار جذب کند. مدل کسب و کار این استارتاپ در عین سادگی جذابیت زیادی از سوی بازار داشته و باعث رشد سریع آن شده است.

در حوزه خانه هوشمند نیز موارد خاصی به چشم می‌خورد. استارتاپ معروف Nest که در تاریخ شرکت‌های اینترنت اشیاء بعنوان گران‌ترین استارتاپ ارزش‌گذاری شده است، در سال ۲۰۱۴ به مبلغ سه میلیارد و دویست میلیون دلار توسط گوگل خریداری می‌شود. لازم به ذکر است بنیان‌گذاری این استارتاپ، همان “پدر آی‌پاد”” استت که در سال ۲۰۱۰ از اپل استعفا می‌دهد و Nesttt را پایه‌گذاری می‌کند.

استارتاپ دیگری که در حوزه خانه هوشمند فعال است، در زمینه پلتفرم خانه هوشمند وارد بازار شده و از ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ سرمایه‌ای بالغ بر ۹۳ میلیون دلار جذب کرد. بنیان‌گذار این استارتاپ یک ایرانی است. از سوی دیگر آقای استیو بنت معروف یکی از سرمایه‌گذاران اصلی این شرکت است (جالب است که بنیان‌گذار این استارتاپ در سال ۲۰۱۳ با استیو بنت کار جدید دیگری را آغاز می‌کنند).

قبل از خرید فایل دیتابیس، ابتدا نسخه نمونه را از لینک زیر (رایگان) دانلود و مشاهده کنید.

دانلود “دیتابیس 99 استارتاپ آیوتی” 99IoTStartupCompanies_samp-1.xlsx – Downloaded 87 times – 490 KB

در صورت اطمینان و تصمیم قطعی می‌توانید از طریق کلید زیر نسخه اصلی دیتابیس را بخرید (با ورود به صفحه سبد خرید با استفاده از کد تخفیف iotscomp30  می‌توانید از ۳۰ درصد تخفیف در خرید این محصول استفاده کنید-این کد تا ۱۰ بهمن و برای ۳۰ خریدار اول فعال است).

۹۹۰۰۰ تومان – خرید